Inwestycja obejmowała przebudowę ulic Energetyków, Władysława IV oraz części ulic dojazdowych do portu (Spichrzowej, Zbożowej, Celnej, Świętego Floriana, części ulicy Bytomskiej oraz Bulwaru Śląskiego i Gdańskiego). Powstały nowe chodniki i infrastruktura dla rowerów. W ciągu ulicy Energetyków w rejonie ulicy Celnej powstał nowy przystanek tramwajowo-autobusowy a także przejścia dla pieszych i rowerzystów, które w znaczący sposób ułatwią komunikację pieszą jak i rowerową, wzdłuż nadodrzańskiego szlaku z bulwarami. Najbardziej znaczącą częścią projektu była budowa nowego ronda w ciągu ul. Energetyków z rozjazdem torowiska, tak aby w przyszłości przedłużyć linię tramwajową na Łasztownię. Wybudowano ponadto miejsca postojowe w tym dwa parkingi – jeden w sąsiedztwie Trasy Zamkowej, drugi w rejonie ulic Zbożowej i Władysława IV. Przebudowane zostały sieci podziemne. Zainstalowano oświetlenie uliczne. Wykonano nasadzenia zieleni w postaci drzew i krzewów.
Koszt prac to ponad 76 mln zł brutto. Generalnym Wykonawcą była Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A.
Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza, to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych, która jest realizowana aktualnie w Szczecinie. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa i organizacji ruchu oraz zapewnienie obsługi komunikacyjnej dla szczecińskiego portu. W ramach zadania zmodernizowana została ulica Górnośląska, ulica Gdańska z Estakadą Pomorską, ulice Energetyków, Władysława IV, Spichrzowa, Zbożowa, Celna, Świętego Floriana, Bulwar Śląski i Gdański, część ulicy Bytomskiej. Prace budowlane toczą się jeszcze w ramach przebudowy ulic Rybnickiej, Kujota, Hryniewieckiego, Logistycznej oraz części ulicy Bytomskiej.
Projekt „Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie: przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie Międzyodrza” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020; Osi priorytetowej III Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; działania 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych i będzie realizowany zgodnie z ogólnymi wytycznymi Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2022.