Wybór roślin do nasadzeń w ramach realizowanej inwestycji jest tak samo istotną kwestia, jak dobór materiałów budowlanych i wbrew pozorom nie jest łatwą rzeczą. To wieloetapowy proces. Wygląd, wielkość, wiek i gatunek mają duże znaczenie. Trzeba zwrócić uwagę na jakość i kondycję, czyli sprawdzić, czy sadzonki mają zdrowy system korzeniowy, silne pędy i brak oznak chorób – to jeden z priorytetów. Niemniej ważna jest zgodność z projektem. Wybrane gatunki muszą wpisywać się w założenia projektu nasadzeń, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Choć w tym przypadku zdarzają się czasem odstępstwa. Jeśli nie ma możliwości dostarczenia wybranego gatunku rośliny, to wybiera się gatunek zamienny o podobnych bądź bardzo zbliżonych parametrach. Przed podjęciem decyzji zwracamy również uwagę na kształt, kolor liści, pokrój oraz potencjał ozdobny roślin. Należy też pamiętać, aby dobór sadzonek uwzględniał lokalne warunki – specyfikę klimatu i gleby.
Dzięki wizytom w szkółkach mamy realny wpływ na dobór materiału do nasadzeń, który jest wykorzystywany przy realizacji naszych inwestycji. Dzięki temu możemy stworzyć spójną i zrównoważoną zieloną przestrzeń. Po selekcji, wybrane rośliny zostaną przetransportowane na teren inwestycji. Następnie, zgodnie z harmonogramem prac, nastąpi ich sadzenie. Każda sadzonka będzie miała odpowiednio przygotowaną glebę, otrzyma środki wzmacniające i stymulujące wzrost oraz będzie systematycznie podlewana.
W ramach przebudowy ulic Kredowej i Ostoi-Zagórskiego nasadzenia obejmą łącznie 134 sztuk drzew i 1711 sztuk krzewów.
O inwestycji
Prace budowlane obejmują przebudowę ulic Kredowej, Urlopowej, Ostoi Zagórskiego, budowę nowego odcinka drogi stanowiącego przedłużenie ulicy Czesława Miłosza, budowę skrzyżowania z ruchem okrężnym, budowę chodników i miejsc postojowych, przebudowę i budowę zjazdów publicznych i indywidualnych, budowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę kolizyjnych sieci podziemnych (m.in. sieci elektroenergetyczne, gazowe, wodociągowe, teletechniczne), rozbiórkę obiektów kubaturowych, zagospodarowanie zieleni.
Modernizacja układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie
Cały projekt obejmuje przebudowę aż ośmiu ulic, o łącznej długości blisko 4,9 km:
Projekt „Modernizacja układu drogowego dzielnicy Północ w Szczecinie - dostosowanie do nowych uwarunkowań społeczno-gospodarczych” jest współfinansowany ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.